Європейська Бізнес Асоціація закликає скасувати 10% націнку на медичні вироби

Ще минулого року виникла загроза для виробників медичних виробів щодо їх участі у закупівлях за бюджетні кошти.

Склалася ситуація, коли усі необхідні витрати, які несе виробник того чи іншого медичного виробу, не могли бути покриті за рахунок націнки у розмірі 10%.

25 січня 2017 року Уряд скасував[1] декларування зміни оптово-відпускних цін на медичні вироби при закупівлях за бюджетні кошти.Це рішення відповідало європейським практикам.Водночас залишилась націнка 10%.

В практиках країн-членів ЄС націнка також відсутня. Таке обмеження не дозволяє виробникам медичних виробів брати участь у закупівлях за кошти державного бюджету.  Встановлена націнка продовжує існувати, а проблема пускає коріння.

Ось перелік витрат, які виробник має покрити за рахунок націнки 10%: проходження процедури оцінки відповідності Технічним регламентам, монтаж і введення обладнання в експлуатацію, навчання персоналу, утримання складських приміщень, транспортні витрати, гарантійне та пост-гарантійне обслуговування, навчання медичного персоналу лікувально-профілактичних установ правилам безпечної експлуатації обладнання. Також, додаткові витрати компанії можуть залежати від місця монтажу медичного обладнання, кількості його модифікацій та додаткових частин.

Виробники об’єктивно не вкладаються у націнку 10% для покриття усіх витрат. Відповідно, за таких умов актуальним стає питання тінізації бізнесу і насичення ринку бувшим у вжитку медичним обладнанням та апаратурою, що нелегально завозиться в Україну.

[1] Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 і від 2 липня 2014 р. № 240» №43 від 25 січня 2017 року

Джерело: eba.com.ua


 // Автор:

Карта